Twatter

The Anti-Social Network

ГРОШОВА РЕФОРМА захистить українців від інфляції

Я вважаю, що Україні необхідна грошова реформа - реформувати слід прив"язку курсу валюти. Довгий час курс гривні то визначався валютним коридором, то був намертво прив"язаний до долара (приміром, пригадуємо стабільний курс 5,05 і жахливу доларизацію нашої економіки), то був плаваючим (і на волатильності дехто добряче заробляв). А потім прийшла галопуюча інфляція і українці відчули на собі як всі недоліки доларизації економіки, так і "принади" банківських спекуляцій.

Я вважаю, що треба, передусім, укрупнити грошову одиницю та прив"язати її курс до товару-інваріанту. Ціни ростуть і мають все менше зв"язку з вартістю та все більше - з жадібністю до прибутків тих, хто ці ціни встановлює. Аби встановлення цін на товари та послуги стало більш прозорим, необхідно прив"язати курс грошової одиниці до товару-інваріанту. У сучасному світі товаром-інваріантом є електроенергія. Майже всі товари та послуги виробляються з її застосуванням і її вартість входить до їхньої вартості. Отже, необхідно курс гривні прив"язати до середньої собівартості кіловатгодини в Україні.

Наскільки я знаю, наразі середня собівартість кіловатгодини по Україні складає біля 28 копійок (виправте мене, якщо у вас є інша інформація стосовно цього). Отже, нехай нова гривня виросте у 28 разів, аби кіловатгодина коштувала 1 копійку (також, для дібних розрахунків можна ввести полушку і четвертушку). Нехай 1 копійка, полушка і четвертушка будуть монетами, а гроші крупнішого номіналу - банкнотами (так держава зможе заробити на сеньйораджі, адже друкувати паперові гроші значно вигідніше, аніж чеканити масові монети).

Мета прив"язки гривні до собівартості електроенергії:

1) Нарешті курс валюти отримає певну стабільність, при цьому не треба буде прив"язувати його до курсу інших валют, які можуть впасти. Тобто ми захистимо свою грошову одиницю від різких шокових коливань.

2) Буде краще проглядатися структура вартості товарів та послуг і більш прозорим буде формування ціни - стане відразу видно розмір накрутки та її виправданість. Якщо накрутка невиправдана, то або постачальник товарів/послуг знизить ціни на них, або клієнти перейдуть до його конкурентів, які встановлюють нижчі ціни.

3) Кращий контроль за ціноутворенням дозволить приборкати підняття цін, котре викликає знецінення грошей (інфляцію) - таким чином, купівельна спроможність грошей буде стабільнішою.

4) Бажання подальшого здешевшання товарів та послуг викличе зацікавленість у розвитку альтернативних джерел енергії, адже вітрову та сонячну енергію дешевше виробляти. Люди зможуть обладнувати свої будинки вітряками та сонячними батареями, а надлишок енергії продавати державі.

Наступним кроком реформи повинно бути створення локальних зон із експериментальною безвідсотковою грошово...

Якщо вона доведе свою ефективність, то варто буде відмінити банківські відсоткові ставки і ввести гроші, в...

Views: 30

Comments are closed for this blog post

© 2018   Created by Gary Glitter.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service